Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Both sides previous revision Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
pasja_zeglowania [2014/08/13 22:30]
kefas
pasja_zeglowania [2020/11/14 00:13] (aktualna)
Linia 1: Linia 1:
-=== Pasja żeglowania ===+[[https://​www.facebook.com/​PassionOfSailing?​ref=hl|{{ :​images:​fbdrop.jpg?​nolink |}}]]
  
-Zacząłem pływać - bo otrzymałem propozycję darmowego kursu żeglarskiego. :) W wieku 14 lat liceum wysłało mnie na obóz żeglarski. Po zdobyciu patentu żeglarza jachtowego zwiedziłem omegą Jezioro Krzywe w Olsztynie, potem odbyłem kilka rejsów po mazurach.+=== Prolog === 
 + 
 +Zacząłem pływać - ponieważ ​otrzymałem propozycję darmowego kursu żeglarskiego. :) W wieku 14 lat liceum wysłało mnie na obóz żeglarski. Po zdobyciu patentu żeglarza jachtowego zwiedziłem omegą Jezioro Krzywe w Olsztynie, potem odbyłem kilka rejsów po mazurach.
  
 W wieku 26 lat popłynąłem na dwa [[żeglarstwo:​rejsy|rejsy]] prowadzone przez przyjaciela w Chorwacji. Stwierdził,​ że nie ma sensu bym pływał jako załoga. Po drugim z nich '​kazał'​ mi zrobić patent sternika i organizować swoje załogi. Po pierwszym rejsie wokół Wysp Kanaryjskich,​ egzaminie na sternika jachtowego i pierwszym samodzielnym rejsie w Grecji wsiąkłem w wiatr, żagle i wodę. W wieku 26 lat popłynąłem na dwa [[żeglarstwo:​rejsy|rejsy]] prowadzone przez przyjaciela w Chorwacji. Stwierdził,​ że nie ma sensu bym pływał jako załoga. Po drugim z nich '​kazał'​ mi zrobić patent sternika i organizować swoje załogi. Po pierwszym rejsie wokół Wysp Kanaryjskich,​ egzaminie na sternika jachtowego i pierwszym samodzielnym rejsie w Grecji wsiąkłem w wiatr, żagle i wodę.
 +
 +=== Passion of Sailing ===
  
 Od tamtej pory żeglowałem kilkukrotnie po Kanale La Manche, Bałtyku, Morzu Egejskim w Grecji i Turcji, w okolicach Malty, Sycylii, Gibraltaru, Maroka i Wysp Kanaryjskich. Zacząłem pływać w [[żeglarstwo:​regaty|regatach]]. Jako załoga i jako skipper. Uczestniczyłem w wielu regatach śródlądowych (w tym w match racingu), na Bałtyku (Mistrzostwa Polski, Kieler Woche) i Kanale Angielskim (dla frankofilów:​ La Manche :) ) dookoła Wyspy Wight, a ostatnio także na morzu Egejskim. Od tamtej pory żeglowałem kilkukrotnie po Kanale La Manche, Bałtyku, Morzu Egejskim w Grecji i Turcji, w okolicach Malty, Sycylii, Gibraltaru, Maroka i Wysp Kanaryjskich. Zacząłem pływać w [[żeglarstwo:​regaty|regatach]]. Jako załoga i jako skipper. Uczestniczyłem w wielu regatach śródlądowych (w tym w match racingu), na Bałtyku (Mistrzostwa Polski, Kieler Woche) i Kanale Angielskim (dla frankofilów:​ La Manche :) ) dookoła Wyspy Wight, a ostatnio także na morzu Egejskim.
  
-W ostatnim roku, z przyjaciółmi,​ którzy ruszyli w rejs dookoła świata, eksplorowałem zachodnie Wyspy Kanaryjskie (Gomerę, La Palmę, El Hiero), Wyspy Zielonego Przylądka, a po pokonaniu Oceanu Atlantyckiego także ​Karaibów ​na odcinku od Dominiki do Curiacou.+W ostatnim roku, z przyjaciółmi,​ którzy ruszyli w rejs dookoła świata, eksplorowałem zachodnie Wyspy Kanaryjskie (Gomerę, La Palmę, El Hiero), Wyspy Zielonego Przylądka, a po pokonaniu Oceanu Atlantyckiego także ​Karaiby ​na odcinku od Dominiki do Curiacou.
  
 W tej chwili żeglowanie to moja pasja i codzienność. :) W tej chwili żeglowanie to moja pasja i codzienność. :)